Makedonya’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Makedonya Da Alışveriş Yapılacak Yerler

 

Makedonya denilince aslında akla Üsküp gelir. Üsküp’te burada ki halkın zevkini, kültürünü mutfağını tanımak ve güzel eşyalar bulmak için büyük pazarları mevcuttur. Şanlı Osmanlı Dönemi’nin izlerini bulabileceğiniz Eski pazar ve Bitpazarı bunun için tam bir biçilmiş kaftandır. Eski pazar ve Bitpazarı şehir merkezine yakındır ve yan yanadırlar. Genellikle aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu pazarlarda peynirden bakliyata, hediyelik eşyadan milli kıyafetlere, çiçekten meyveye hatta nostaljik eşyaları dahi bulabilirsiniz.

makedonya-uskup

 Üsküp’ten Alınabilecekler Nelerdir?

 

Şarkılara konu olan Arnavut kaldırımlı sokaklarda bulunan minik ve sevimli dükkânlardan tarihi Makedonya ve Üsküp’ü hatırlatan magnetler, tişörtler, kupalar ve çerçeveler alabilirsiniz. Eski pazar kısmına gelirsek bal, peynir, çeşitli baharatlar, kuru et alabilisiniz. Özellikle Makedonya mutfağına has tuzlu ve sarı renkte olan muhteşem renkte baharatla bayılacaksınız.

 

           Makedonyada Nerelerden Alışveriş Yapılabilir derseniz çok fazla alışveriş merkezi yoktur diyebilirim. Meydan da yer alan City Center Skopje Sity Mall ve Capitol’a gidebilir ve aradıklarınızı çoğunlukla uygun fiyatlarda bulabilirsiniz. Eski çarşı yani pazar kısmında ise otantik ürünler bulabilirsiniz.

 

 Makedonya’dan Alınacak Kozmetik Ürünleri

 

Yeni alışveriş merkezi olan Skopje city mall ‘da bir Lush kiosk var. Ramstore mall’de ise Lush mağazası bulunmaktadır. Aradığınız kozmetik ürünleri buralarda kolayca bulabilirsiniz. Yine Skopje city mall’de ve merkez kısmında çoğu yerde DM yani Drogerie martkt var. Küçük şekilde bulunan cilt maskeleri ve kremleri buralarda kolay şekilde bulabilirsiniz. Özellikle bakım ürünlerine rastlamak mümkündür.

 

Makedonya da alışveriş yapmak için en önemli ve güzel yeri Üsküp Eski Çarşısıdır. Balkan ülkelerinde en büyük ve ihtişamlı çarşı olarak bilinir. Oldukça renkli bir pazar olan bitpazarı da bu eski ve tarihi çarşıda yer alıyor. Rengârenk tezgâhlar, mis kokulu meyveler, çok faydalı ve lezzetli kuru gıdalar vardır. Çoğu alışveriş merkezinde bulunmayan ve çok daha ucuz olan bu pazarda kadınlar kendi ürettikleri taze sebze meyveleri de burada bulabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir